Jak mi kniha změnila život

5. května 2015 v 14:39 | Rypouška |  Články do soutěží
Bylo mi teprve osm. Chodila jsem do druhé třídy a většinu času promrhala venku. Neříkám, že je to nějak špatné, ale moc jsem se neučila a ani nečetla.

Až jsme jednoho dne četli ve škole ukázku z jedné napínavé knížky v čítance. Bylo to o drakovi, který unesl své dítě. Děťátko plakalo, ale drak neměl slitování. Konec jsem se nedozvěděla a byla jsem z toho smutná.

A tak jsem si knihu vypůjčila ve školní knihovně. Našla jsem ji okamžitě. Když jsem přišla domů, pustila jsem se do čtení. Tak to bychom měli, první kapitolu jsem přečetla ve škole a teď, jak to bude dál.

Napadlo mě, že bych mohla jít ven. Ale kniha byla teď důležitější, byla tak napínavá! Schválně, jestli drak pustí své dítě? Mezitím se už drak rozletěl a plival oheň. Já se tedy rozhodla, že si půjdu sednout ven na lavičku a přitom si budu číst.
Když jsem tak udělala, byla jsem sotva v polovině knížky. Přišla pro mě kamarádka Verča.

,,Pojď si hrát!" povídá. "Budeme si házet s míčem!"

Ale já odmítla. Byla jsem tolik zabrána do knihy!
Potom mi to začalo být líto. Došla jsem za ní a omluvila se jí. Domluvily jsme si, že zítra po škole si vezmeme obě své oblíbené knížky a půjdeme si k ní číst.

Tak se i stalo. Její maminka nám nabízela sušenky i mléko a my je hltaly, abychom si mohly co nejdříve sednout ke své knížce.

Takhle to trvalo už nějakou dobu. Ve škole jsme četly nejvíce ze všech, také víme proč. I když už jsme velké, je nám oběma 11 let, jsme v 5. třídě a chystáme se jít na gymnázium, pořád rády čteme. Čtení nám zcela změnilo život. K lepšímu. Já knihy hltám o sto šest. Když čtu hezkou knihu, mám dobrý pocit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbilo se Vám to?

Bylo to krásné. 41.7% (10)
No nic moc. 16.7% (4)
Je to směšný. 20.8% (5)
Ušlo to. 12.5% (3)
Je mi z toho špatně. 8.3% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama