O nemocném Jakubovi, který nechtěl brát léky

22. ledna 2014 v 16:14 | Rypouška |  Pohádky
Ráno se Jakub probudil a nějak se mu nechtělo ven z postele. Většinou se do školy těší, ale dneska prostě ne.
,,Jakube, jdi do kuchyně se najíst. Už ti chystám tvůj oblíbený ovocný jogurt, přesně tak, jak ho máš rád." Maminka chvíli něco vytahovala z ledničky.
Když se neozval, zakřičela: ,,Jakube, pojď už se najíst, nebo přijdeš pozdě do školy." Pak došla do Jakubova pokoje a vzhlédla na něho, aby okamžitě odpověděl.
,,Ale mami," zakňoural. ,,Mě je zle."
,,Tím případě zůstaneš doma ležet v posteli a nebudeš z ní vůbec vylézat." Maminka našla hned několik společných slov a tím to nakazovala.
Šla do obývacího pokoje a natáhla ruku do jedné police a začala hledat teploměr. ,,Vem si nějakou knížku a začni si ji číst," zakřičela a když teploměr nenašla, šla pro léky.
Hned byla u Jakuba a podávala mu léky s čistou vodou.
,,Na. Vem si je a začni si už konečně číst."
,,Ne!" Jakub sáhl do knihovničky pro jednu ze svých knížek. Začal ji vztekle číst. Na prášky s vodou se ani nepodíval. V knížce zrovna stálo: ,,V této kapitole si budeme vyprávět o svém zdraví. Když je například dítě nemocné, měl by o něho někdo pečovat. Například maminka. Když hoříte, měla by vám změřit teplotu. Když máte horečku, je dobré UBÍRAT LÉKY nebo navštívit dětského lékaře. Brát léky je hodně důležitá věc a mnoho dětí ji nedodržují. To je hloupost. Děti si tím škodí. To je vlastně podstatě všechno, co byste jako děti měly o svém zdraví vědět. Pokud to někdo z vás nedodržuje, měl by začít!"
Najednou se ve dveřích objevila maminka. ,,Tak už jsi snědl ten prášek?" zeptala se ho maminka přísně.
,,Ano, už se na to chystám, mami. Tato skvělá knížka mi znovu připomněla, jak je důležité brát léky, když jsem nemocný. Mrzí mě to, mami." Jakub se cítil trochu provinile a rychle spolkl prášek a nalil do sebe celou sklenici vody, aby udělal mamince radost, ale věděl i, že je to dobré pro jeho zdraví.
,,Jsi hodný kluk," pochválila ho maminka a odešla do kuchyně.
Jakub si dočetl celou tu skvělou knížku a už vždy bral léky, které mu dala maminka.
Tak hloupý už nikdy nebudu, pomyslel si Jakub.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbilo se Vám to?

Bylo to krásné. 41.7% (10)
No nic moc. 16.7% (4)
Je to směšný. 20.8% (5)
Ušlo to. 12.5% (3)
Je mi z toho špatně. 8.3% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama